خدماتِ پیشرفتۀ لیـزر

سه بعدی، پروفیل، لوله، ورق و ...

بخش خدمات لیزر شرکت فرانوران همگام با فناوری روز دنیا، با اتکا به دانش فنی و تجربه متخصصین خود و بکارگیری بروزترین تجهیزات لیزر و روباتیک آماده مرتفع نمودن نیازهای صنایع کشور عزیزمان می باشد.

وجه تمایز فرانوران در ارایه خدمات در زمینه پردازش مواد لیزری در این است که توانمندی و تجربه ما در طراحی و ساخت سیستم‌های لیزری صنعتی، ما را قادر می سازد تا برای سفارش های خاص، راه حل های ویژه ای مطابق با سفارش مشتری ارایه نماییم.

۱- خدمات برش لیزر ۳ بعدی و ۲ بعدی

3D Laser Cutting Jobshop

بخش خدمات برش لیزر شرکت فرانوران با در اختیار داشتن سیستم روباتیک و کارتزین ۵ محور دروازه‌ای مجهز به لیزر و بکارگیری دانش فنی روز دنیا آماده انجام انواع برش لیزر سه بعدی و خدمات به صنایع مختلف می باشد .

بدین ترتیب صنعتگران عزیز قادر خواهند بود با بهره گیری از این امکانات، ساخت قالب تریم (یا قالب برش) را از مراحل تولیدِ قطعات فرم دار حذف کنند. بنابراین ضمن حذف هزینه‌های ساخت قالب و زمان قالب سازی، هزینه پرس نیز حذف شده و زمان تولید کاهش می‌یابد. این همان فرایندی است که در مدرن ترین صنایع جهان در حال حاضر به کار گرفته می شود و ضمن مقرون به صرفه بودن، تولید سریع مدل‌های جدید را امکان پذیر می‌سازد .

خدمات برش لیزر 3 بعدی و 2 بعدی
برش ۳ بعدی اسکلت در خودروی پژو
گلگیر خودروی پراید قبل و بعد از برش لیزر
گلگیر خودروی پراید - قبل و بعد از برش لیزر
قطعه زیر شیشه خودروی رانا قبل و بعد از برش لیزر
قطعه زیر شیشه خودروی رانا - قبل و بعد از برش لیزر
Image
خدمات برش لیزر دو بعدی روی ورق

برنامهپذیر بودن سیستم مذکور امکان ویرایش (Edit) و اعمال هرگونه تغییر در مسیر برش را فراهم می سازد. این قابلیت، استفاده از روش برش لیزر سه بعدی را از تولید بوسیله قالب برش متمایز می سازد.

پهنای برش لیزر حدود  0.2mm  تا 0.4mm است؛ بدین‌ترتیب پیچیده ترین طرح ها و قطعات با این روش قابل تولید خواهند بود.

برنامه پذیر بودن سیستم

برش لیزر 3D برای انواع استنلس استیل، فولادهای کششی، انواع ورق گالوانیزه روکشدار و ... با کیفیت بالا قابل اجرا است. در روش برش لیزر علاوه بر اینکه استفاده از فایل های سه بعدی (با فرمت های *.igs , *.stp) امکان پذیر است، برش قطعه بر مبنای نمونه قطعه فرم دار نیز قابل اجرا است. مفتخریم به اطلاع برسانیم، فرانوران با ارائه خدمات برش لیزر به صنایع مختلف از جمله: صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع خودروسازی و همچنین صنایع نیروگاهی،  توانسته است تحولی نو در تولید قطعات فرم دار  ایجاد نماید.

برش لیزر برای انواع استنلس استیل

فرانوران با بهره مندی از سیستم کارتزین قادر است خدمات برش لیزر 2D روی ورق نیز به صنعتگران کشورمان ارایه نماید.


۲- خدمات برش لیزر لوله و پروفیل

Pipe & Tube Laser Cutting Jobshop

برش انواع لوله و پروفیل با مقاطع مختلف تا طول ۴/۶ متر روی انواع آلیاژهای فولادی و استنلس استیل تا ضخامت ۶ میلی‌متر در بخش خدمات لیزر شرکت فرانوران ارائه می‌گردد.

صنایع استراتژیک کشورمان و کارفرمایان بزرگی مانند سازندگان تجهیزات چاه‌های نفت و گاز، صنایع دکوراتیو، سازندگان تجهیزات فروشگاهی و صنایع ساختمانی تاکنون از خدمات ما در زمینه برش لیزری لوله و پروفیل بهره برده‌اند.

خدمات برش لیزر لوله و پروفیل
سیستم کنترل چهار محور
 به کارگیری پیشرفته ترین نرم افزارهای

به کارگیری پیشرفتهترین نرمافزارهای تخصصی، امکان برش انواع طرح‌ها با مقاطع مختلف را مهیا می‌کند.

برش لیزری لوله و پروفیل فرانوران

برش لیزری لوله و پروفیل فرانوران برای برش طرح‌های پیچیده در طول‌های بلند، امکاناتی را برای شما مهیا می‌کند که توسط دیگر تجهیزات امکان‌پذیر نیست .

طرح Charge Tube

برش طرح Charge Tube روی جدار لوله فولادی ۴/۶ با ضخامت ۳mm در واحد خدمات فرانوران برای اولین بار در ایران جهت ساخت Perforating Shotgun (مشبک‌کاری چاه‌های نفت و گاز)


۳- خدمات جوش لیزر 

Robotic Laser Welding Jobshop

شرکت فرانوران با بهره‌مندی از پیشرفته‌ترین تجهیزات روباتیک و تلفیق سیستمهای حرکتیِ مکمل، با کنترل ۷ محور حرکتی، خدمات جوش لیزر به صنعتگران عزیز کشورمان ارائه می‌نماید.

جوشکاری لیزری انواع مقاطع پیچیده یا مدور، به‌دست آوردن حداقل پهنای جوش نسبت به عمق جوش و ایجاد کمترین ناحیه متأثر از حرارت، افق‌های جدیدی را به صنعت کشور گشوده است. 

خدمات جوش لیزر
سیستم کنترل 1+6 محور
خدمات لیزری قطعات خدمات لیزری قطعات

خدمات لیزری قطعات سیستم Ignition  هواپیما به روش Seam Welding

جوشکاری لیزری باFiller خدمات لیزری قطعات

جوشکاری لیزری با  Filler به روش  Butt Welding 

جوشکاری لیزری صفحات خدمات لیزری قطعات

جوشکاری لیزری صفحات مبدل حرارتی از جنس استیل و تیتانیوم به روش Lap Welding

/Files/Content/Media/1065-20200628140311635.jpg

جوشکاری لیزری  Tailored Blank Welding

 در این روش که معمولاً در صنایع خودرویی مرسوم است، ورق‌های فلزی با ضخامت‌های مختلف به صورت نواری یا تکه‌تکه توسط جوش لیزری به هم متصل می‌شوند و سپس جهت فرم دهی توسط قالب پرس می‌شوند؛ بدین ترتیب وزن قطعه نهایی کاهش پیدا کرده و با وجود استحکام بالا، مصرف سوخت در خودرو کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.

به کارگیری ضخامتهای مختلف درساخت قطعات بدنه خودرو در این روش حتی جوشکاری لیزری آلیاژهای مختلف و غیر همنام نیز امکان پذیر است.

نتیجه تست اریکسون

نتیجه تست اریکسون انجام شده بر روی نمونه قطعه Tailored Blank Wildeing با ضخامت 0.7mm و 1.1mm جوشکاری شده توسط لیزر در بخش خدمات لیزر شرکت فرانوران جهت ساخت بدنه پژو.

تست فوق  الذکر دربنیاد علوم کاربردی رازی طبق استاندارد مرجع  ISO 20482 (2013)  با اعمال 11KN نیرو انجام شده که منجر به تحمل 9mm عمق کششبدون پارگی در محل جوش شده است.

جوشکاری لیزری فلزات غیر هم جنس

جوشکاری لیزری فلزات غیر هم جنس ، از  دیگر قابلیت های ثبت شده در سوابق  بخش  خدمات  شرکت فرانوران است.

عدم  نیاز به عملیات ثانویه بعد از فرآیند  جوش از ویژگیهای منحصر به فرد جوش لیزر است، فرانوران مفتخر است که جوش لیزررا به عنوان جایگزین روش های جوشکاری سنتی به صنعت کشورمان معرفی کند.


خدمات کاربردهای خاص لیزر

Laser Jobshop for special purposes

Image

برش انواع قطعات ظریف و پیچیده روی انواع متریال استنلس استیل و آلیاژهای تیتانیوم به روش Clean Cut  توسط گاز نیتروژن 

Image

ایجاد شیار به پهنای  0.2mm توسط لیزر روی شاتون موتور جهت پروسه شکست

Image

سوراخکاری لیزری توسط پالس های لیزر، بدون تماس مکانیکی با قطعه از توانمندیهای ارزشمند خدمات شرکت  فرانوران  در زمینه  کاربردهای خاص لیزر می باشد.


طراحی قطر پرتو کانونی  شده توسط نرم افزارهای پیشرفته اپتیک جهت بدست آوردند چگالی توان متناسب با فرآیند و کاربرد مورد نظر 

متخصصین ما قادرند با طراحی اپتیک متناسب با کاربرد مورد نظر کارفرما و کنترل پارامترهای مختلف لیزر مانند قطر پرتو کانونی شده، پهنای پالس و فرکانس تکرار پالس های خروجی لیزر   ... در کاربردهای خاص و منحصر به فرد از لیزر استفاده  کنند.